23. 2. 2017

Jak profitujeme z BforB

Koncept snídaní BforB je založen na pravidelném a dlouhodobém setkávání podnikatelů. Právě pozitivní mezilidské vazby utváří prostředí, ve kterém se jednotlivé obchody domlouvají tak nějak samozřejmě a samy od sebe. Podstatou je perfektní znalost podnikání kolegů z klubu, přičemž každý obor má v klubu zaručenou exkluzivitu. Proto se nemusíme bát zvát mezi sebe hosty z […]

Koncept snídaní BforB je založen na pravidelném a dlouhodobém setkávání podnikatelů. Právě pozitivní mezilidské vazby utváří prostředí, ve kterém se jednotlivé obchody domlouvají tak nějak samozřejmě a samy od sebe. Podstatou je perfektní znalost podnikání kolegů z klubu, přičemž každý obor má v klubu zaručenou exkluzivitu. Proto se nemusíme bát zvát mezi sebe hosty z řad svých významných obchodních partnerů nebo si předávat cenná doporučení a reference.

Naše firma navázala díky BforB nové spolupráce. Na jedné straně se nám tak podařilo získat úplně nové zakázky a zákazníky. Stejně tak důležité je pro nás prohlubování již započatých projektů. Například právě s firmou Koutný, spol. s r. o., se na snídaních scházíme v pravidelných čtrnáctidenních intervalech a v méně formálním prostředí mezi sebou probíráme nové podněty a přání pro vylepšení systému Helios Orange, o který se v této významné oděvní firmě staráme. BforB nefunguje vždy za účelem prodat. Často se nový byznys nebo projekt vytvoří na základě společného postupu jednotlivých členů, kdy důležitou roli zde hraje určitý synergický efekt mezi obory. Konkrétně v našem segmentu IT působí jednotlivé firmy navenek jako konkurence, ale po krátkém poznání zjišťujeme, že si můžeme být vzájemně prospěšní.

Nakonec každé setkání v BforB je také o budování osobních vazeb. Čas od času si vyměníme doporučení, která s byznysem nesouvisí, a také se účastníme občasných volnočasových aktivit. Dobře nám funguje i setkávání se členy z jiných klubů, kde už můžeme narazit na konkurenty, ale právě silná myšlenka dlouhodobé spolupráce jde v BforB dál než snaha ukrást někomu klienta.

Přečtěte si o naší další zkušenosti s BforB.

Další články

Naše akce

Oslava 10. výročí se skvěle vydařila

Na oslavu 10. výročí založení společnosti IF System Helios, s.r.o., která se konala na šťastný pátek 13.10.2023 v olomouckém Hotelu Flora, zřejmě jen tak někdo nezapomene.
Celý článek
Naše akce

Firma IF System Helios, s.r.o. slaví 10 let

Letos slavíme desáté výročí od zahájení činnosti naší společnosti.
Celý článek
Naše akce

Další setkání se zákazníky se opět povedlo

Dne 31.5.2023 proběhlo již šesté setkání s našimi zákazníky v Národním domě v Prostějově.
Celý článek

Proberte s námi nasazení HELIOS iNuvio ve vaší firmě

Máme rozsáhlé zkušenosti s výrobními, obchodními i administrativními procesy. Pojďme společně probrat, jak dokáže systém pro efektivní řízení pomoci vašim firemním procesům.

Domluvit si schůzku
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram