X
16. 3. 2017

Nástěnka pro Helios – moderní reporting

Kvalitní a snadno dostupná data Nástěnka pro Helios vychází z myšlenky, že každý manažer potřebuje pro svou práci kvalitní a snadno dostupná data. Nástěnka pro Helios je webová aplikace, která čerpá informace z IS Helios Orange a ty zobrazuje ve formě takových výstupů a sestav, se kterými je konkrétní zaměstnanec zvyklý pracovat. Reporty jsou zobrazovány v […]

Kvalitní a snadno dostupná data

Nástěnka pro Helios vychází z myšlenky, že každý manažer potřebuje pro svou práci kvalitní a snadno dostupná data. Nástěnka pro Helios je webová aplikace, která čerpá informace z IS Helios Orange a ty zobrazuje ve formě takových výstupů a sestav, se kterými je konkrétní zaměstnanec zvyklý pracovat. Reporty jsou zobrazovány v reálném čase bez nutnosti jejich dalších úprav například v Excelu. K práci s Nástěnkou vám zcela postačí počítač, tablet nebo chytrý telefon s přístupem k internetu.

Konečná podoba jednotlivých reportů je zcela v režii klienta. My jsme připraveni s vámi konzultovat jednotlivé výstupy, které pro svou práci potřebujete. Vzhledem k našim bohatým zkušenostem vám poradíme, které informace jsou pro každodenní práci užitečné a důležité. Navrhneme takové řešení, abyste ze svého informačního systému vytěžili maximum.

Nástěnka pro Helios se skládá z řady modulů, které si klient může navolit podle svých potřeb a přání. Základní modul zahrnuje ekonomické reporty. Další části obsahují například obchodní údaje, skladové hospodářství nebo přehledy o výrobě. Specifickým požadavkům umíme také vyhovět a můžeme pro vás navrhnout zcela samostatné moduly, které reflektují činnost vaší firmy.

Ekonomické reporty

Mezi základní části Nástěnky patří ekonomické reporty, kde se zobrazují závazky, pohledávky, hospodářský výsledek a stav cash flow. Všechny tyto údaje je možné zobrazovat k aktuálnímu dni, případně si prohlížet data zpětně. Samozřejmostí výkazů je grafické porovnání relevantních dat. U závazků a pohledávek to je například jejich aging, což pomáhá dále při řízení peněžních toků. U hospodářského výsledku můžeme porovnávat kumulaci hodnot nebo meziroční změny včetně rozdělení na náklady a výnosy nebo specifické nákladové okruhy.

Obchodní a výrobní statistiky

Podle působení konkrétní firmy je pak pozornost směřována například na efektivitu výroby, stav skladů nebo obchodní výsledky. Nástěnka pro Helios slouží k interpretaci také těchto hodnot. V modulu Sklady lze sledovat spotřebu materiálu členěnou do několika úrovní dle požadovaných kritérií (podle výrobku, podle suroviny apod.) s možností porovnávat údaje za sledovaná období (měsíce, kvartály, roky). Modul zaměřený na výrobky slouží primárně k porovnávání úspěšnosti prodejů. Snadno lze identifikovat nejoblíbenější položky a podle toho plánovat jejich výrobu, nákup nebo cenovou politiku. Obchodně zaměřené firmy navíc ocení propojení s modulem objednávek a zákazníků. Takto implementovaná Nástěnka poslouží jako podpora prodeje obchodním zástupcům, kteří jsou vždy perfektně informováni o svých prodejích.

Technické nároky

Nástěnka pro Helios po technické stránce neklade žádné nároky na své uživatele. Její zpracování formou webové aplikace nevyžaduje žádné hlubší proškolení. Vývoj a implementace navíc probíhá za častého kontaktu s klientem, který si její ovládání dobře zažije. Přístup do Nástěnky je možný prakticky z každého zařízení s přístupem k internetu. Nezáleží tedy, jestli se nacházíte v kanceláři u svého počítače, nebo jste kdekoliv jinde pouze s tabletem, nebo dokonce s mobilním telefonem.

Další články

HELIOS novinky

Nová verze HELIOS iNuvio - Duben 2024

Nová verze HELIOS iNuvio v distribuci od 5. dubna 2024.
Celý článek
HELIOS novinky

Nová verze HELIOS iNuvio - Změny 2024

Právě nyní je k dispozici nová verze HELIOS iNuvio.
Celý článek
HELIOS novinky

Přejeme úspěšný vstup do nového roku 2024

Vstupujeme do nového roku a těšíme se, co nám nový rok přinese. Jsme připraveni na další projekty a výzvy ve spolupráci s našimi stávajícími i novými zákazníky.
Celý článek

Proberte s námi nasazení HELIOS iNuvio ve vaší firmě

Máme rozsáhlé zkušenosti s výrobními, obchodními i administrativními procesy. Pojďme společně probrat, jak dokáže systém pro efektivní řízení pomoci vašim firemním procesům.

Domluvit si schůzku
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram