27. 3. 2017

Mobilní reporting

Moderní obchod a podnikání skutečně přenáší těžiště práce s daty do oblasti jejich zpracování a prezentace pro účely řízení a rozhodování, zatímco v minulosti bylo hlavní zaměření podnikového softwaru do oblasti pořizování, zpracování a kontroly dat. Výstupy, reporting a klíčové informace pro rozhodování se většinou zpracovávaly v návazných aplikacích, ale hlavním nástrojem byly excelové tabulky, ze […]

Moderní obchod a podnikání skutečně přenáší těžiště práce s daty do oblasti jejich zpracování a prezentace pro účely řízení a rozhodování, zatímco v minulosti bylo hlavní zaměření podnikového softwaru do oblasti pořizování, zpracování a kontroly dat. Výstupy, reporting a klíčové informace pro rozhodování se většinou zpracovávaly v návazných aplikacích, ale hlavním nástrojem byly excelové tabulky, ze kterých se pracně vytvářely potřebné výstupy a grafy.

Současné ERP systémy vznikaly před mnoha lety. Bylo to v dobách, kdy softwarové nástroje a jejich ovládání měly svoje limity, grafika a design byly v plenkách a o cloudových aplikacích se šířily dnes úsměvné polopravdy. Přestože to jsou stále robustní a těžkopádné systémy zaměřené především na pořizování a evidenci dat ve spojení s naplňováním zákonných povinností, reportů, výkazů, hlášení a přiznání, jejich největší výhodou dnes je, že pod jejich křídly jsou rozsáhlé databáze, ve kterých jsou ukryty skutečné poklady. Prostřednictvím aplikací moderního reportingu je pak možné rychle, elegantně, přehledně a online rozkrývat tyto poklady, poskytovat skutečně smysluplné informace pro řízení podniku a procesů a to ihned, kdekoliv a na jakémkoliv zařízení.

Je velkým paradoxem, že nejproduktivnější a nejpraktičtější zařízení dnešní doby, která už s původním názvem telefon mají jen velmi málo společného, jsou nejvíce využívána pro hraní her, chatování, sledování a zobrazování spousty nesmyslů a zbytečností, zatímco jejich využití pro opravdu efektivní získávání informací v byznyse je velmi omezené.

Proto se nám zdá, že otázky moderního a mobilního reportingu s využitím nejmodernějších nástrojů jsou velmi aktuální a populární. Naše zkušenosti nám ukazují, že toto téma je atraktivní pro každého bez ohledu na velikost podniku, obor podnikání či postavení ve firmě. Navíc si uvědomujeme, že moderní reporting je individuální disciplína. Není možné reportovat lidem univerzální výstupy a přesvědčovat je, že je potřebují. V této disciplíně jde o to rychle a efektivně nastavit výstupy tak, aby prezentovaly to, co skutečně potřebujeme.

Rádi se s vámi pobavíme o vašich problémech. Naše interaktivní semináře a prezentace jsou často zdrojem zajímavých setkání i nových myšlenek.

Přijďte na náš seminář, který pořádáme 27. dubna v Prostějově. Další informace a registrační formulář najdete na stránce věnované semináři.

Další články

HELIOS novinky

Nová verze HELIOS iNuvio - Duben 2024

Nová verze HELIOS iNuvio v distribuci od 5. dubna 2024.
Celý článek
HELIOS novinky

Nová verze HELIOS iNuvio - Změny 2024

Právě nyní je k dispozici nová verze HELIOS iNuvio.
Celý článek
HELIOS novinky

Přejeme úspěšný vstup do nového roku 2024

Vstupujeme do nového roku a těšíme se, co nám nový rok přinese. Jsme připraveni na další projekty a výzvy ve spolupráci s našimi stávajícími i novými zákazníky.
Celý článek

Proberte s námi nasazení HELIOS iNuvio ve vaší firmě

Máme rozsáhlé zkušenosti s výrobními, obchodními i administrativními procesy. Pojďme společně probrat, jak dokáže systém pro efektivní řízení pomoci vašim firemním procesům.

Domluvit si schůzku
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram