auto domecek finance graf hotel lidske mince mobil monitor notes obalka obchod oborova pc rizeni servis smail vyhody vyroba
27. 3. 2017

Mobilní reporting

Už jste někdy viděli manažera nebo majitele firmy, jak si ráno u kávy na telefonu nebo tabletu projede aktuální výsledky obchodu, kolik se včera prodalo, jak jsou na tom platby, nezaplacené faktury, jak si vedou jednotliví obchodníci, a podobně? Umíte si představit obchodníka, který si na tabletu proletí informace o svém dalším zákazníkovi, jak si vede, co a kdy naposledy objednal, co splatnost faktur? A nakonec si představte manažera, který před velkou výroční poradou nechystá množství tabulek, nesjíždí a neporovnává spousty dat za jednotlivé roky, nehraje si desítky hodin s kontingenčními tabulkami a grafy, aby vyrobil 30 slidů pro dlouho očekávanou prezentaci. Ti všichni používají mobilní reporting. Používají software a data pro rozhodování a řízení, nikoliv pro evidenci a kontrolu. A naučili se využívat moderní nástroje a aplikace.

Moderní obchod a podnikání skutečně přenáší těžiště práce s daty do oblasti jejich zpracování a prezentace pro účely řízení a rozhodování, zatímco v minulosti bylo hlavní zaměření podnikového software do oblasti pořizování, zpracování a kontroly dat. Výstupy, reporting a klíčové informace pro rozhodování se většinou zpracovávaly v návazných aplikacích, ale hlavním nástrojem byly excelové tabulky, ze kterých se pracně vytvářely potřebné výstupy a grafy.

Současné ERP systémy vznikaly před mnoha lety. Bylo to v dobách, kdy softwarové nástroje a jejich ovládání měly svoje limity, grafika a design byly v plenkách a o cloudových aplikacích se šířily dnes úsměvné polopravdy. Přestože to jsou stále robustní a těžkopádné systémy zaměřené především na pořizování a evidenci dat ve spojení s naplňováním zákonných povinností, reportů, výkazů, hlášení a přiznání. Jejich největší výhodou však dnes je, že pod jejich křídly jsou rozsáhlé databáze, ve kterých jsou ukryty skutečné poklady. Prostřednictvím aplikací moderního reportingu je pak možné rychle, elegantně, přehledně a online rozkrývat tyto poklady, poskytovat skutečně smysluplné informace pro řízení podniku a procesů a to ihned, kdekoliv a na jakémkoliv zařízení.

Je velkým paradoxem, že nejproduktivnější a nejpraktičtější zařízení dnešní doby, která už s původním názvem telefon mají jen velmi málo společného, jsou nejvíce využívána pro hraní her, chatování, sledování a zobrazování spousty nesmyslů a zbytečností, zatímco jejich využití pro opravdu efektivní získávání informací v byznyse je velmi omezené.

Proto se nám zdá, že otázky moderního a mobilního reportingu s využitím nejmodernějších nástrojů jsou velmi aktuální a populární. Naše zkušenosti nám ukazují, že toto téma je atraktivní pro každého bez ohledu na velikost podniku, obor podnikání, či postavení ve firmě. Navíc si uvědomujeme, že moderní reporting je individuální disciplína. Není možné reportovat lidem univerzální výstupy a přesvědčovat je, že je potřebují. V této disciplíně jde o to rychle a efektivně nastavit výstupy tak, aby prezentovaly to, co skutečně potřebujeme.

Rádi se s Vámi pobavíme o Vašich problémech. Naše interaktivní semináře a prezentace jsou často zdrojem zajímavých setkání i nových myšlenek.

Přijďte na náš seminář, který pořádáme 27. dubna v Prostějově. Další informace a registrační formulář najdete na stránce věnované semináři.